Grudnia 06 2023 07:59:22
Nawigacja
· HKMLiK (STRONA GŁÓWNA)

· Zawody i imprezy modelarskie - dotychczasowe i przyszłe

· Fotogaleria HKMLiK

· O nas (HKMLiK)

· HKMLiK na Facebook-u

· Download
· Linki
· Kontakt

· Wykaz stron serwisu
· Szukaj

· Szczep 19 KLDH "Słoneczne Drogi"

· Pozostałe serwisy XIX
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2002.04.24-28 - VI Wystawa modeli lotniczych w Klubie Korpusu Powietrzno-Desantowego
http://krakow.naszemiasto.pl/archiwum/327083,recesja-w-modelarstwie,id,t.html


www.krakow.naszemiasto.pl

Recesja w modelarstwie

2002-04-29

W Wojskowym Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne zakończenie imprezy lotniczo-modelarskiej, która nosiła nazwę ,Małe samoloty". Trwała prawie dwa miesiące i odbywała się w kilku miejscach.

W Wojskowym Ośrodku Kultury odbyło się oficjalne zakończenie imprezy lotniczo-modelarskiej, która nosiła nazwę ,Małe samoloty". Trwała prawie dwa miesiące i odbywała się w kilku miejscach.


Wystawa modeli lotniczych, zorganizowana już po raz szósty, rozrosła się do rozmiarów wielkiej imprezy. Towarzyszyły jej pokazy modelarskie, prezentacje szybowców i samolotów sportowych na lotnisku sportowym w Pobiedniku oraz dni otwarte 13. Eskadry Lotnictwa Transportowego i 8. Bazy Lotniczej w Balicach. W samej wystawie wzięło udział około 50 uczestników w różnym wieku, od nastolatków do emerytów.


- Było mniej uczestników wystawy niż w latach ubiegłych - stwierdził ppłk Stanisław Gardias, dyrektor Wojskowego Ośrodka Kultury. - Wszystkich dotknęła recesja, nawet modelarzy.
Na wystawie zaprezentowano najróżniejsze modele: samoloty, śmigłowce, rakiety kosmiczne.


Wystawa połączona była z konkursem. Najlepszym przyznano nagrody w postaci modeli do sklejania i cennych materiałów modelarskich. Nagrodę w kategorii modeli kartonowych otrzymał Piotr Nikiel. Najlepszy model kartonowy wykonał Łukasz Słapak. W kategorii modeli klasycznych nagrodę zdobyła Modelarnia Młodzieżowego Domu Kultury w Miechowie. Nagrody specjalne dostali: Jerzy Kołodziej oraz 19 Krakowska Lotnicza Drużyna Harcerska "Podniebny Szlak" im. Żwirki i Wigury.


020424
Wygenerowano w sekund: 0.00 4,994,949 Unikalnych wizyt