2021.09.24-26 - Stalowowolskie Balonowe Babie Lato
Dodane przez harclot dnia Września 24 2021 15:42:09
210925, rano

2021.09.24-26 - Stalowowolskie Balonowe Babie Lato [>>> Kronika HKB - rok 2021]

(...) tym razem [zawodniczo] latamy REMAX-em (...)

... i Krzysztof zajął 3 miejsce !

A w niedzielę [do lotu poza zawodami] skorzystaliśmy z balonu Jacka

210924-26


>>> trochę fotek


2021.09.25 - nocny pokaz >>> filmik
K L I K N I J

210924-26
[www.facebook.com/KlubBalonowyStalowaWola/] (...)
Podsumowanie Stalowowolskiego Balonowego Babiego Lata 2021
Z powodu zbyt dużej siły wiatru nie pozwalającej na bezpieczne rozegranie konkurencji sportowych starty balonów zostały odwołane w piątek wieczorem i w sobotę wieczorem.

Jedynym w miarę bezpiecznym oknem startowym, biorąc pod uwagę siłę wiatru, okazał się sobotni poranek.
Rozegrano wtedy dwie konkurencje:
Pierwsza konkurencja określana jako „Fly in” polegająca na tym, że piloci wybierają własne miejsce startu (była to południowa krawędź płyty lotniska w Turbi) i starają się osiągnąć krzyż-cel rzucając wstęgowy znacznik jak najbliżej centra. Krzyż został wyłożony w północno-wschodnim narożniku lotniska i z tego samego miejsca startował balon do następnej konkurencji określany mianem „lisa”.
Druga konkurencja było to tzw. „zatapianie okrętu”. Wytypowany balon wciela się w rolę „lisa” i do miejsca jego startu lecą pozostałe balony. Następnie ma miejsce pościg „lisa” i po jego lądowaniu wykładany jest krzyż-cel do którego rzucane są wstęgowe znaczniki. Balonem "lisem" pilotował Waldemar Lekan z Klubu Balonowego Stalowa Wola.

[komentarz pilotów - (...) Loty były szybkie i krótkie. Lądowania miały miejsce w okolicy Kępy Rzeczyckiej i Rzeczycy Okrągłej. Pierwszy krzyż wyłożony został w północno-wschodnim narożniku lotniska w Turbi. (...) ]

Nocna Gala Balonowa rozpoczęła się zgodnie z planem w sobotę o 19:00 na Błoniach Nadsańskich. Niestety tutaj również turbulentny wiatr pokrzyżował plany organizatorów BBL21. Do prezentacji ogrzano i postawiono tylko 3 balony które były rozświetlane w takty muzyki pod batutą dyrygenta Piotra Szpary, natomiast pozostałe ekipy balonowe oświetlały pokaz tylko za pomocą palników. Finałem całej imprezy było odpalenie fajerwerków.
Wyniki końcowe Stalowowolskiego Balonowego Babiego Lata 2021 po rozegraniu 2 konkurencji sportowych.
(...)
.

>>> Kronika HKB - rok 2021