Wrzesień 19 2021 04:36:46
Nawigacja
· Szczep 19 KLDH "Słoneczne Drogi"

· HKB (STRONA GŁÓWNA)

· O nas (HKB)
· Balony HKB

· Kronika HKB - zawody i imprezy balonowe

· HKB na Facebook-u

· Harcerski Znak Balonowy
· Piloci, załoganci oraz obserwatorzy balonowi
· Foto-video-galerie HKB

· Loty balonem

· Kurs załogantów balonowych

· Modelarstwo balonowe

· Poczta balonowa
· Sekcja paralotniowa HKB
· 1 % dla HKB

· Download
· Linki
· Kontakt

· Wykaz stron serwisu HKB
· Szukaj

· Pozostałe serwisy XIX
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
[ULC] Informacja dla kandydatów na pilotów balonowych i pilotów balonowych

Informacja o uzupełnieniu szkolenia do  licencji pilota balonowego


1. Uzupełnienie wiedzy teoretycznej

Kandydaci ubiegający się o licencję pilota balonowego przed uzyskaniem licencji muszą przedstawić zaświadczenie o odbyciu szkolenia uzupełniającego z zakresu rozporządzenia 1178/2011

2. Uzupełnienie szkolenia praktycznego

Przed uzyskaniem licencji pilota balonowego należy przedstawić  dodatkowe zaświadczenie o uzupełnieniu różnic  między wymaganiami określonymi w programie  szkolenia a wymaganiami wynikającymi z Part-FCL. W zaświadczeniu powinny się znaleźć następujące dodatkowe informacje:

- czas lotu szkolnego z instruktorem – min 12 godzin

- ilość lotów ogółem – min 20

- ilość napełnień powłoki – min 10

- dane o szkoleniu uzupełniającym w zakresie informacji dla załogi i pasażerów (ćw. 3) i informacji o unikaniu obszarów chronionych


Informacja o wymianie licencji PL(FB) i uprawnień do niej wpisywanych na licencję BPL 

1. Licencje PL (FB) zachowują ważność do 7 kwietnia 2015 roku

2. Posiadacze licencji PL(FB), którym kończy się ważność licencji lub uprawnień do niej wpisanych powinni wymienić licencję  PL(FB) na licencję BPL zgodną z wymaganiami Part-FCL.

3. Wymiana licencji odbywa się na wniosek.
http://www.ulc.gov.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2028&Itemid=593

Do wniosku o wymianę licencji (konwersję) należy dołączyć następujące dokumenty:

- kopia posiadanej licencji

- dowód opłaty za wymianę licencji

- oświadczenie o wykonaniu 4 napełnień powłoki po uzyskaniu licencji (dotyczy tylko pilotów z uprawnieniem HAFB-R)

- kserokopia orzeczenia lotniczo-lekarskiego


Posiadacze licencji  PL(FB), którzy złożą wniosek z w/w załącznikami otrzymają licencje BPL z wpisem uprawnienia na klasę balonu na ogrzane powietrze Grupa A z ograniczeniem „nie może wykonywać lotów na uwięzi”; jeśli do licencji wpisane jest uprawnienie CHAB w licencji BPL wpisane zostanie bezterminowe „uprawnienie do wykonywania lotów w operacjach komercyjnych”.

Do licencji BPL  będzie wpisane uprawnienie na klasę i wyższą niż A grupę balonu po spełnieniu następujących wymagań:

a)    Balon na ogrzane powietrz Grupa B ( pojemność powłoki 3.401 m3 – 6.000 m3) – 100 godzin nalotu jako dowódca i wykonanie min 2 lotów na balonie tej grupy
b)    Balon na ogrzane powietrz Grupa C ( pojemność powłoki 6.001 m3 – 10.500 m3) – 200 godzin nalotu jako dowódca i wykonanie min 2 lotów na balonie tej grupy
c)    Balon na ogrzane powietrz Grupa D ( pojemność powłoki ponad 10.500 m3) – 300 godzin nalotu jako dowódca i wykonanie min 2 lotów na balonie tej grupy
Do wniosku o wymianę licencji z wpisem Grupy B, C lub D należy dołączyć oświadczenie o spełnieniu powyższych wymagań oraz kserokopię tych stron dziennika lotów na których widnieją zapisy lotów na balonach należących do jednej z wyżej wymienionych grup (Istotne będą znaki rejestracyjne balonu) oraz stronę z danymi właściciela dziennika.

Uprawnienie do wykonywania lotów na uwięzi będzie wpisane po udokumentowaniu przeszkolenia w lotach na uwięzi  ( wpis w dzienniku lotów lub zaświadczenie z ośrodka szkolenia) i udokumentowaniu wykonania min 2 lotów na uwięzi w ostatnich 24 miesiącach (kserokopia dziennika lotów).

4. Konwersja uprawnień instruktorskich.

Licencje PL(FB) z wpisanym ważnym uprawnieniem FI-2 lub FI-1 będą wymienione  na licencję BPL z uprawnieniem FI. Ważność uprawnienia FI wynosi 3 lata. Przepisane z licencji PL(FB) uprawnienie instruktorskie zachowa tę samą datę ważności jaka wpisana była do licencji PL(FB).

5. Licencje BPL  zgodne z wymaganiami Part-FCL będą wydawane jako licencje bezterminowe.

6. Uprawnienia na klasę i grupę balonu i uprawnienie  do wykonywania lotów na uwięzi  nie będą miały terminu ważności , ale żeby z nich korzystać należy spełnić wymagania w zakresie bieżącej praktyki określone w rozporządzeniu 1178/2011.

7. Istotne strony z dziennika lotów powinny być potwierdzone za zgodność przez szefa szkolenia ośrodka lub ewentualnie przez właściciela dziennika lotów.


Wygenerowano w sekund: 0.00 5,182,758 Unikalnych wizyt