2020.03.11 - Ministerstwo Sportu rekomenduje ...
Dodane przez harclot dnia Marca 11 2020 21:19:00

Ministerstwo Sportu rekomenduje - Pilna informacja Sekretarza Generalnego Aeroklubu Polskiego:

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym odbyło się zwołane w trybie pilnym spotkanie Minister Sportu z przedstawicielami Polskich Związków Sportowych, w tym Sekretarza Generalnego AP.
Ministerstwo Sportu rekomenduje CAŁKOWITE odwołanie WSZYSTKICH imprez sportowych (na daną chwilę do końca marca), wszelkich konferencji / zgrupowań / konsultacji/ / treningów/ szkoleń/ kursów/ zawodów /mistrzostw, a nawet spotkań organizowanych przez Związki Sportowe oraz kluby sportowe a także odwołanie WSZYSTKICH wyjazdów zagranicznych (niezależnie od kraju).
Zalecenie dotyczy wszystkich rodzajów imprez, niezależnie od tego czy odbywają się w hali czy na wolnym powietrzu oraz wszystkich kategorii. Każde wydarzenie związane ze skupiskiem ludzi, a w szczególności związane z podróżami jego uczestników, powinno być odwołane bądź przesunięte na inny termin. Ponadto, Polskie Związki Sportowe powinny wstrzymać wydatki na imprezy i wyjazdy zaplanowane do końca kwietnia.
Aeroklub Polski, realizując wytyczne Ministerstwa zamierza w pełni się do nich zastosować, tym samym proszę Komisje Specjalnościowe o ich realizacje i pilne przekazanie powyżej informacji zawodnikom.

Pozdrawiam,
Piotr Czarnecki
Sekretarz Generalny,
Dyrektor Zarządzający