2023 - Konkurs Młodych Artystów FAI
Dodane przez harclot dnia Grudnia 24 2022 12:33:53
FAI

2023 - Konkurs Młodych Artystów FAI

Temat: Sporty lotnicze i środowisko


Jest już oficjalna strona tegorocznego finału ogólnopolskiego >>> https://bemowskie.pl/konkurs-mlodych-artystow-fai-2023/Interpretacja tematu:

[robocze tłumaczenie strony >>> https://www.fai.org/yac-contest-theme]

Poczucie wolności, które odczuwają piloci i skoczkowie spadochronowi podczas lotu po niebie, często idzie w parze z głębokim uznaniem dla niebieskiej i zielonej planety poniżej. Piękno i kruchość naszej ziemi jest po prostu bardziej widoczna, gdy patrzy się z góry.

Lotnictwo zawsze znajdowało się w czołówce technologii i przez pokolenia osoby zaangażowane w aeronautykę odczuwały coraz większą presję, by chronić naszą planetę. Lotnicy, teraz iw przyszłości, mają obowiązek przesuwać granice ludzkiej innowacyjności i wyobraźni, aby wykorzystać czystszą energię i zminimalizować wpływ sportów lotniczych na Ziemię i jej atmosferę.

Puszczając wodze fantazji, chcemy, abyś jako młody artysta odkrył, w jaki sposób sporty lotnicze mogą harmonijnie oddziaływać z naszym środowiskiem. Zadaj sobie pytanie, w jaki sposób sporty lotnicze mogą inspirować innych do ochrony naszej ziemi? Czy potrafisz sobie wyobrazić, w jaki sposób innowacje i technologia mogą wykorzystywać bardziej ekologiczne paliwa do napędzania samolotów? Czy naturalne cuda ziemi mogą zainspirować lotnictwo przyszłości? W jaki sposób lotnictwo mogłoby być zaangażowane w redukcję, ponowne użycie i recykling?

Artyści często przejmują inicjatywę w wyobrażaniu sobie lepszej przyszłości. Nadszedł czas, aby wziąć swoje ulubione materiały plastyczne i spróbować wyczarować wizję tego, jak sporty lotnicze przyszłości mogą pomóc w ochronie naszej planety dla przyszłych pokoleń.


Szczegółowe informacje - https://bemowskie.pl/konkurs-mlodych-artystow-fai-2023/

.
Prace konkursowe, opatrzone certyfikatem [pobranym ze strony wg linku]
oraz numerem telefonu kontaktowego,
należy składać w sekretariacie MDK-DH, ul. Reymonta 18 [30-059 Kraków]
do dnia 24.02.2023 do godziny 14.00 [decyduje data wpływu].

kontakt telefoniczny - [wkrótce]
Organizatorem regionalnych eliminacji jest sekcja modelarska  MTSR Sowiniec, przy udziale MDK-DH [Reymonta 18] oraz naszym.

. 16fai13fai

>>> Konkursy Młodych Artystów FAI