Wrzesień 23 2020 15:43:06
Nawigacja
· Szczep 19 KLDH "Słoneczne Drogi"

· HKMLiK (STRONA GŁÓWNA)

· O nas (HKMLiK)
· Zawody i imprezy modelarskie
· Fotogaleria HKMLiK

· HKMLiK na Facebook-u

· Download
· Linki
· Kontakt

· Wykaz stron serwisu
· Szukaj

· Pozostałe serwisy XIX
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2014 - Konkurs Młodych Artystów FAI
FAI edu

2014 - Konkurs Młodych Artystów FAI - temat: „Latanie dla ratowania życia”


Krakowskie eliminacje Konkursu Młodych Artystów FAI - zakończone.
Dwie prace zostały wysłane na finał ogólnopolski.

14fai_karol_antosiak_t1.jpg

Karol Antosiak14fai_szymon_wrobel_t1.jpg

Szymon Wróbel
W dniach 12-14.02.2014, w godz. 17.30 – 18.00,  będzie dyżur kadry w harcówce (Zdrowa 6), dla odbioru prac.


INFO

Decyzją Międzynarodowej Komisji Edukacji Lotniczej i Kosmicznej CIEA FAI, w tym (2014) roku dzieci będą malowały temat „Latanie dla ratowania życia”.„Latanie dla ratowania życia”

Interpretacja tematu (tłumaczenie z języka angielskiego ze strony FAI: dr Aleksandra Hans)

Każdego dnia turyści wyruszają na górskie szlaki, rybacy wychodzą w morze a leśnicy wspinają się na wieże obserwacyjne, aby patrolować obszar, który im powierzono pod opiekę. Ludzi zawsze pociągało nieznane, z dala od domu, w poszukiwaniu przygód i pożywienia. Wyprawa w nieznane zawsze wiąże się z ryzykiem, ale dzisiejsi poszukiwacze przygód mają wielkich sprzymierzeńców za sterami samolotów.

Kiedy zła pogoda sprawia, że szczyt górski robi się niebezpieczny, wtedy śmigłowiec staje się najlepszym przyjacielem taterników. Śmigłowce poszukiwawcze i ratownicze mogą ich znaleźć i ściągnąć z wierzchołka góry w bezpieczne miejsce. Kiedy turyści zgubią się na szlaku, najważniejszy podczas poszukiwań jest śmigłowiec, który często używa najnowocześniejszych technologii takich jak choćby podczerwień, która pomaga znaleźć turystę poprzez ciepłotę jego ciała, nawet wtedy kiedy nie jest widoczny gołym okiem.

Kiedy na oceanie zbiera się na burzę, to właśnie dzielni piloci w specjalnie skonstruowanych samolotach meteorologicznych oblatują ją wzdłuż i wszerz, aby zebrać informacje o wielkości tej burzy i kierunku, w którym zmierza aby móc przekazać ludziom jak się z niej bezpiecznie wydostać. Kiedy statek zaskoczy burza, to znowu te niesamowite śmigłowce pomogą go znaleźć, zniżą się do niego i ewakuują załogę jeśli grozi mu zatopienie.

Czasami nie chodzi o to, co śmigłowiec może unieść ze sobą, ale o to, co pozostawia na ziemi. Kiedy szaleją pożary a strażacy w odległych miejscach potrzebują pomocy w ich pokonaniu, z pomocą przychodzą im śmigłowce i samoloty pożarnicze. Śmigłowce dostarczają na miejsce pożaru olbrzymie pojemniki z wodą podczas gdy specjalnie zaprojektowane samoloty przewożą na swoim pokładzie wodę lub substancje chemiczne powstrzymujące ogień po to, aby spuścić je nad terenem objętym pożarem w miejscu, do którego nie mogą dotrzeć wozy strażackie.

W tych wszystkich sytuacjach i wielu innych, samoloty i piloci je pilotujący wypatrują nas na lądzie i morzu. A teraz czas na Was. Chwyćcie swoje ulubione przybory malarskie, zabawcie się trochę i stwórzcie dzieło, przedstawiające „Latanie dla ratowania życia”.


Powodzenia!


(informacje dla wszystkich uczestników, a w szczególności dla organizatorów finałów regionalnych z terenu całego kraju)

Regulamin Konkursu Młodych Artystów FAI
– 2014 wraz z „Interpretacją tematu”

Pismo Organizacyjne Aeroklubu Polskiego
Apel do organizacji lotniczych i modelarskich
Formularz „zgłoszenia” – dotyczy laureatów Finałów Regionalnych
Formularz „Certyfikatu autentyczności”
Druk „Protokółu/Sprawozdania” (dot. wyłącznie organizatorów finałów regionalnych).

Źródło: artbem>>> Konkursy Młodych Artystów FAI
Wygenerowano w sekund: 0.00 2,416,786 Unikalnych wizyt