Wrzesień 25 2020 12:44:51
Nawigacja
· Szczep 19 KLDH "Słoneczne Drogi"

· HKMLiK (STRONA GŁÓWNA)

· O nas (HKMLiK)
· Zawody i imprezy modelarskie
· Fotogaleria HKMLiK

· HKMLiK na Facebook-u

· Download
· Linki
· Kontakt

· Wykaz stron serwisu
· Szukaj

· Pozostałe serwisy XIX
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2013.06.01-02 - Zawody modeli kosmicznych "World Cup in Cracow" - Pobiednik Wielki
articles: 130601_02_logo.jpg
>>> FOTKI-1



Sprawozdanie z imprezy sportowej

 

W dniach 1-2.06.2013 r. Klub Modelarski MTSR Sowiniec wspólnie z Aeroklubem Krakowskim i MDK Dom Harcerza przy ul.Reymonta 18 zorganizował coroczne


Międzynarodowe Zawody Modeli Kosmicznych zaliczane do Pucharu Świata

7th World Cup in Cracow - 2013


Zawody zorganizowano na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim. W dniu 1.06. /sobota/ rozegrano tylko 2 konkurencje S4A i S6A i z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych /ciągły opad deszczu/ kategorie S9A przeniesiono na dzień następny. Decyzja była bardzo dobra , gdyż w niedzielę pogoda się poprawiła co umożliwiło rozegranie wszystkich zaplanowanych kategorii : S9A, S7, S8D i S8E/p.

Nadzór nad całością imprezy sprawowali :

Jury FAI

Vera Pavkowa /CZE/ - przewodniczący

Lubomir Jurek /SVK/

Jerzy Kołodziej /PL – MTSR/

Dyrektor Sportowy

Tadeusz Kasprzycki /PL-MTSR/(HKMLiK)

Sedzia Bezpieczeństwa

Ewa Dudziak Przybytek /PL-MTSR/(HKMLiK)

Sędziowie Oceny Makiet

Andrzej Sawicki /PL- Dąbrowa Górnicza/

Andrzej Pikosz /PL- Łask/

Antoni Opoczka /PL-MTSR/

Obsługa komputerowa i sekretariat

Grzegorz Turmiński /PL-MTSR/

Sędziowie chronometrażyści : Przybytek Czesław/19 KLDH/(HKMLiK), Szwed Leszek, Szwed Artur, Piechówkla Łukasz, Sobotta Andrzej, Jarzynka Jakub, Swierczyński Andrzej, Janisiewicz Paweł /wszyscy AK/ Zacharias Przemek, Jaros Jakub /MTSR/

Udział w zawodach wzięli reprezentanci 7 krajów : Słowacja, Republika Czeska, Słowenia, Litwa, Niemcy, Chorwacja, Polska.

W poszczególnych klasach startowały następujące ilości zawodników :

S4A-40; S6A-34; S7-11, S8E/p-11, S9A-27, S8D-4. Łącznie w 5 kategoriach Pucharu Świata startowało 123 zawodników z czego 108 zostało sklasyfikowanych..

Z Klubu Modelarskiego MTSR Sowiniec udział w zawodach wzięli :

  • Filas Michał (HKMLiK)

  • Niebielski Mateusz – junior

  • Łukaszewski Maciej – junior

  • Biernacki Antoni

  • Przybytek Krzysztof (HKMLiK)

  • Twardzik Krzysztof – junior

  • Dyba Mateusz – junior

  • Stępień Mateusz – junior

  • Barć Dawid – junior

  • Twardzik Piotr – junior

  • Stępień Karolina – junior

  • Piasecki Maciej – junior

  • Zieliński Maks – junior

  • Stanek Wojciech – junior

  • Guzik Jan – junior

  • Byrtek Szymon

  • Bobrowski Wojciech

  • Bobrowski Michał – junior

z Aeroklubu Krakowskiego

  • Szwed Artur

W/w zawodnicy uzyskali następujące wyniki :

Kategoria S4A – modele rakietoplanów klasycznych

3m Dyba Mateusz oraz tytuł Najlepszy Junior

6m Piasecki Maciej

7m Biernacki Antoni

8m Byrtek Szymon

12m Łukaszewski Maciej

17m Guzik Jan

22m Przybytek Krzysztof (HKMLiK)

24m Niebielski Mateusz

28m Stępień Mateusz

30m Stępień Karolina

31m Filas Michał (HKMLiK)

32m Zieliński Maks

33m Twardzik Piotr

34m Stanek Wojciech

36m Barc Dawid

Kategoria S6A – modele rakiet czasowych z taśmą

2m Filas Michał (HKMLiK)

7m Niebielski Mateusz

10m Łukaszewski Maciej

11m Biernacki Antoni

12m Przybytek Krzysztof (HKMLiK)

13m Twardzik Krzysztof

14m Dyba Mateusz

18m Stepień Mateusz

19m Barć Dawid

23m Twardzik Piotr

24m Stępień Karolina

25m Piasecki Maciej

26m Zieliński Maks

29m Stanek Wojciech

34m Guzik Jan

Kategoria S7 – makiety rakiet

1m Bobrowski Wojciech

8m Bobrowski Michał

Kategoria S8D – Puchar Prezesa MTSR Sowiniec / nezaliczana do Pucharu Świata/

1m Dyba Mateusz

2m Piasecki Maciej

3m Niebielski Mateusz

4m Barć Dawid

Kategoria S8E/p – rakietoszybowce RC

1m Byrtek Szymon

3m Dyba Mateusz oraz tytuł Najlepszy Junior

4m Szwed Artur /AK/

7m Filas Michał (HKMLiK)

8m Piasecki Maciej

9m Biernacki Antoni

10m Niebielski Mateusz

11m Barć Dawid

Kategoria S9A – modele rakiet czasowych z opadaniem wirowym

3m Dyba Mateusz oraz tytuł Najlepszy Junior

4m Byrtek Szymon

5m Przybytek Krzysztof (HKMLiK)

6m Stanek Wojciech

8m Biernacki Antoni

12m Niebielski Mateusz

17m Filas Michał (HKMLiK)

21m Piasecki Maciej


Wszystkie niedzielne konkurencje rozgrywane przy bardzo dobrej pogodzie stały na najwyższym poziomie sportowym.

W przygotowaniu imprezy i samej organizacji pola startowego i zawodów aktywny udział wzięli : Grzegorz Turmiński, Krzysztof Przybytek, Michał Filas, Tadeusz Kasprzycki, Paweł Janisiewicz, Leszek Szwed. Firmy współpracujace : Przedszkole 62, PeeM, KOMA, Przybytqs. Podziekowanie również dla Dyrektor Aeroklubu Krakowskiego p. Sabiny Hawryłko za udostępnienie lotniska na 2 dni, oraz Dyr. MDK DH p. Alicji Szydło za wynajem całego sprzętu niezbędnego do organizacji zawodów.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety / T-shirty z logo imprezy, materiały reklamowe o Krakowie i Małopolsce, naklejki z logo imprezy, wyroby regionalne itp./ . Zwycięzcy poszczególnych kategorii zarówno w klasyfikacji Pucharu Świata jak i rozgrywanego jednocześnie Pucharu Polski otrzymali dyplomy i okolicznościowe puchary i plakietki.


Tadeusz Kasprzycki




FAI events :

Saturday
S4A /World Cup/
S6A /World Cup/
S9A /World Cup/

Sunday
S7 /World Cup/
S8E/p /World Cup/
S8D /Non WC ,Contest of Cup MTSR Sowiniec for juniors only/

Contest Rules :
The competition will be held according to the present FAI rules
Sporting Code Fai, Section 4b- General and Section 4d- Space Models

Participation :
All competitors owning a valid international sport FAI licence
Without any restrictions, at their own expenses

Awards :
Best individuals will be rewarded with sport trophies (diplomas, cups)

Launching site :
The competition will take place on the Aeroklub Kraków airport in
Pobiednik Wielki near Kraków / about 20 kilometers from the center of the city/
coordination’s : 50°04’59.65”N, 20°11’56.36”E


FAI Jury : Mrs Vera Pavkova /Czech Rep./
Mr Lubomir Jurek /Slovakia//
Mr Jerzy Kołodziej /Poland/
Safety Range Officer : Mrs Ewa Dudziak Przybytek /Poland/
Contest Director : Mr Tadeusz Kasprzycki /Poland/

Time and schedule:

Friday, May 31st
4.00 pm - 8.00 pm arrival of the competitors at the airport in Pobiednik Wielki and registration

Saturday, June 1st
7.30 am registration competitors on the launching site (airport of Aeroklub
Kraków)
8.00 am – 10.00 am delivery of the models for S7 class
9.00 am opening ceremony
9,10 am registration models S4A
9.30 am – 12.15 am flights S4A
12.30 am – 3.15 pm flights S6A
3.00 pm – 3.30 pm lunch time
3.30 pm – 6.15 pm flights S9A
6.15 pm – 6.45 pm time reserved for fly-off
7.30 pm prize giving ceremony
8.15 pm the evening meeting of all participants with a small treat and drinks /free/

Sunday, June 2nd
8,30 am – 10.30 am flights S8D/for juniors only/
10.30 am – 12.30 am flights S7
12.30 am – 1.00 pm lunch time
1.00 pm – 4.30 pm flights S8E/p
5.00 pm prize giving ceremony and closing of the competition

In case of bad weather or any other case the organizer reserves a right to the change the
timetable.
Wygenerowano w sekund: 0.00 2,424,382 Unikalnych wizyt