Marca 05 2024 14:34:42
Nawigacja
· HKB (STRONA GŁÓWNA)

· O nas (HKB)
· Balony HKB

· Kronika HKB - zawody i imprezy balonowe

· HKB na Facebook-u

· Fotogaleria HKB
· Filmiki HKB

· Loty balonem [oferta]

· Harcerski Znak Balonowy
· Kurs załogantów balonowych
· Piloci, załoganci oraz obserwatorzy balonowi

· Sekcja paralotniowo-spadochronowa HKB
· Modelarstwo balonowe
· Poczta balonowa

· 1,5 % dla HKB

· Kontakt

· Wykaz stron serwisu HKB
· Szukaj

· Szczep 19 KLDH "Słoneczne Drogi"

· Pozostałe serwisy XIX
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
[ULC] Komunikat w sprawie przedłużania lub wznawiania uprawnień w licencjach szybowcowych i balonowych.
Komunikat w sprawie przedłużania lub wznawiania uprawnień w licencjach szybowcowych i balonowych
1. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego informuje, że każde przedłużenie lub wznowienie uprawnienia wpisanego do licencji szybowcowej PL(G) lub balonowej PL(FB) po dniu 19 marca 2013 r.  będzie się wiązało z koniecznością wymiany posiadanej licencji na licencję zgodną z Part-FCL. Wymiana dokonywana będzie na wniosek posiadacza licencji.
2. Wymiana (konwersja) licencji PL(FB) na licencję BPL będzie skutkowała wpisem uprawnień na klasę i grupę balonów przewidzianych w załączniku I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 1178/2011 z dnia 3 listopada 2011 r. ustanawiającego wymagania techniczne i procedury administracyjne odnoszące się do załóg w lotnictwie cywilnym zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008 (Dz.U. L 311 z 25.11.2011, s. 1). Powyższe oznacza, że ważne uprawnienia HAFB-R, HAFB lub CHAB wpisane w licencji PL(FB) zostaną przeniesione do nowej licencji BPL jako uprawnienie „Balon na ogrzane powietrze Grupa A”. Uprawnienia na klasę i grupę balonów będą wpisywane jako uprawnienia bezterminowe. Dodatkowo posiadacze uprawnienia CHAB w licencji PL(FB) otrzymają wpis uprawnienia do wykonywania lotów zarobkowych w nowej licencji BPL.
3. Posiadacz licencji PL(FB), który  wykonywał loty na balonach o pojemności powłoki ponad 3.401 m3 oraz spełnia wymagania w zakresie nalotu określone w FCL.225.B BPL Załącznika I do rozporządzenia UE nr. 1178/2011 powinien do wniosku o wymianę licencji dołączyć oświadczenie o spełnieniu tych wymagań oraz kserokopię tych stron z dziennika lotów pilota na których uwidocznione są zapisy lotów na balonach mieszczących się w Grupach B, C lub D Na podstawie w/w dokumentów posiadacz licencji PL(FB) otrzyma uprawnienie „Balon na ogrzane powietrze Grupa B, C lub D”, które zostanie wpisane do licencji BPL.
4. Posiadacz licencji PL(FB), w której uprawnienia utraciły ważność powinien zgłosić się do egzaminatora praktycznego celem wznowienia uprawnienia oraz złożyć wniosek o wymianę licencji na licencję BPL dołączając do niego protokoły z kontroli umiejętności. Wznowienie lub przedłużenie uprawnień odbędzie się na zasadach określonych w Załączniku I do rozporządzenia UE nr 1178/2011.
5. Przedłużenie lub wznowienie uprawnień instruktorskich wpisanych do licencji PL(G) lub licencji PL(FB) będzie się wiązało z wymianą w/w licencji na licencję SPL lub BPL.  Ważne uprawnienie FI 1 lub FI 2 będzie wpisane do licencji SPL lub BPL jako uprawnienie FI. Wznowienie lub przedłużenie uprawnień odbędzie się na zasadach określonych w Załączniku I do rozporządzenia UE nr 1178/2011.
6. Opłaty. Do wniosku o wymianę licencji należy dołączyć dowód opłaty za wymianę licencji oraz dowód opłaty za egzamin praktyczny za przedłużenie uprawnienia jedynie w sytuacji gdy uprawnienie było przedłużane, gdyż egzamin na wznowienie uprawnienia nie podlega opłacie lotniczej.
Wygenerowano w sekund: 0.00 9,465,441 Unikalnych wizyt